Brushless DC Motor Driver Controller 300W CNC Brushless Spindle BLDC Motor Driver Controller 20000RPM JKBLD300
SKU: AC-ZVRXO6Z63WL
Verified Shop Reviews on
Price
Free shipping
discount
Advantages
  • Free shipping
  • 100 days returns
  • Low prices
Specifications:
  • Brand Name: jkongmotor
  • Certification: CE
  • Certification: RoHS
  • External potentiometer: 10KΩ
  • Hall sensor voltage: 4.5V - 5.5V
  • Input voltage: +18 - +50VDC
  • Model Number: JKBLD300
  • Motor Type: DC Motor
  • Origin: CN(Origin)
  • Output current: 15A-35A